ראיון עם עמית נשרי  שנערך
  באתר Restpro.co.il
דף הבית >> לאפיס בתקשורת >> מן העתונות - קרית אונו / נמרוד פידברג
 

25/12/2004 |  נמרוד פרידברג

"מה דעתך לכתוב בקורת מסעדות בעיתון?" זרק לעברי העורך.

"תראה... אני חשבתי יותר בכיוון של כתבות עומק ותחקיר, חשיפות, סיפורים אנושיים." עניתי לעורך, וזאת תוך כדי הבזקים על בליסה תאוותנית של כבדי עוף צרובים ביין וקינמון, תוך לגימת קוקטיילים משכרים המחליקים את קרפצ'יו פילה העגל ברוטב סילאן וגרגירי חרדל, רגע לפני שהקרם ברולה הדרים וזעפרן מגיע לשולחן... "אבל אם זה מה שצריך לעשות...."
"יופי, ידעתי שאפשר לסמוך עלייך. אה...ותחפש מסעדה כשרה ולא כשרה ושהארוחה גם לא תעלה יותר משלושים שקלים". כגרזן שניחת על בול עץ, בליל חורפי קר, הכה העורך בקיבתי. מסעדה כשרה? שלושים שקלים? מבקר מסעדות או בתי תמחוי בבני ברק אתה מחפש?
ובכל זאת, לא אומרים לא לארוחת חינם...

לכבוד הביקורת הראשונה לא נסעתי רחוק (לא משלמים לי על נסיעות) וכשירות לסטודנט הרעב (והתפרן) חיפשתי משהו באזור. כמובן שפאלאפליות לא באות בחשבון ומבתי קפה גם ננסה להימנע, כך שהמשימה הופכת למורכבת כמעט כמו המילה טריגונומטריה לסטודנט פילוסופיה.

אז מסתבר שבאזור האוניברסיטה אפשר למצוא יותר מהסנדביצ'ים של העיגולדים והפאלפל ממול שער הרכב. סקר גיאוקרטוגרפיה (באמת אני לא ממציא) מצא כי שני היישובים היחידים בהם חל גידול במספר עסקי המזון, בשנה החולפת, הם גבעתיים (יש כנראה מעבר לסביח של עובד...) ויהוד.

עבור אלה מאיתנו שלא עוצרים בפרה, יש מגוון רחב של מסעדות ובתי קפה משודרגים ולא כשרים, כמו "קלודין" הצרפתית הוותיקה (והיוקרתית) או "לחם יין" ביהוד.
למי שנמנע מקלמרי, בעיר אור יהודה, יש מספר מוסדות כשרים בעלי שם וקהל קבוע המגיע מכל הארץ, והפלא ופלא בחלקן אפילו אפשר לקבל עודף משלושים השקלים המאתגרים. "סמרקנד" הבוכרית (לא לוותר על מרק הדושפרה והכיסונים) ו"משה" העיראקי (הסלק הממולא...) הם דוגמאות טובות ומומלצות, לא רק כחוויה קולינרית, אלא בעיקר אנתרופולוגית.


 


www.lapisltd.com      office@lapisltd.com      פקס:  03-5480161  :Fax     טל':  050-7777078  :Tel    קרית אונו  ת.ד: 606 Kiryat -Ono p.o
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                   ייעוץ קולינרי | food cost |                                     

רישוי עסקים |

לייבסיטי - בניית אתרים