ראיון עם עמית נשרי  שנערך
  באתר Restpro.co.il
דף הבית >> תכנית עסקית לענף המזון
תכנית עסקית לענף המזון          
 

תוכנית עסקית לענף המזון:

בניית תוכנית עסקית עבור מסעדות, בתי קפה, קייטרינג, אולמות אירועים, מפעלי מזון ועוד.

תכנית עסקית מתחילה קודם כל בשאלת השאלות - מהו הקונספט שאני רוצה ואיזה סוג אוכל אני רוצה למכור, מה יושב על ליבי ואיך אני רואה את עצמי עם העסק.

כל השאלות הללו חייבות להיות מובנות, בעלות תשובה ברורה ואחידה (במיוחד בין שותפים עסקיים), מדוע?
כאשר אנו בונים תוכנית עסקית למסעדה, בית קפה או עסק אחר בענף המזון, הרצונות שלנו יכולים להסתכם בכמה מיליונים, ולהיכנס להרפתקה ענקית ללא קו מוסכם שמלווה לאורך כל הדרך.
אפשר למצוא את עצמנו ביום הפתיחה ללא כסף בעו"ש, ללא מסגרת הגיונית לניהול עסק, על אחת כמה וכמה שעסק לא תמיד מניב תוצאות טובות מהיום הראשון.

 
ענף המזון שונה בבסיסו מעסק רגיל. עלות המוצר אותו אני מתכנן למכור אינו בעל מחיר קבוע / משתנה בהתאם לעונה. עלות המנה תלויה בחומרי הגלם, הבנה של ספקים, תנאי תשלום, כוח אדם מקצועי בתכנון עסקי ורק לאחר מכן היא עולה על הנייר כתכנית עסקית.
  
אז מהם השלבים לבניית תוכנית עסקית?
דבר ראשון צריך לקבוע קונספט, לאחר מכן להבין איזה סוג מזון אני רוצה למכור ורק אז להתחיל לפלח את עלויות ההקמה.
אחרי שהבנו את הכול, בונים תוכנית כלכלית וכחלק בלתי נפרד - תוכנית עסקית.
תוכנית עסקית הינה אסטרטגיית עבודה ברמה הכלכלית, יצירת קווים אדומים לכל המחלקות בעסק נותנות לבעל העסק להבין היכן מתבצעות חריגות, אילו מנות בעייתיות, מה מוכר ומה לא.
מעבר לצד הקולינארי (שהוא חשוב) במעלה ראשונה לעסק בתחום המזון גם הצד החשבונאי חשוב.

חברת לאפיס עובדת בשיתוף פעולה עם מוסדות פיננסים, בנקים, רו"ח ויועצי מס, אשר נותנים מענה ופתרונות לכל סוגיית הכדאיות, טרם פתיחה ותזרים שוטף לניהול העסק.

תוכנית עסקית לעסקי ממכר מזון (מסעדה, בתי קפה, שירותי קייטרינג, אולמות אירועים), ותוכנית עבודה הינם תורת העסק, ככל שנעבוד ונעמוד ביעדים שהצבנו לנו, כך נוכל להיות מותאמים לרעיון הראשוני של: "אני רוצה עסק בתחום המזון, ואני גם רוצה ליהנות ממנו".

לאפיס ייעוץ קולינרי - נותנים מענה מלא ל- תכנון אסטרטגי, הגדרת המוצר או השרות המתאים לשוק, הגדרת אופן הפעילות, ניתוח השוק, התחרות והלקוחות, ניתוח SWOT - חזקות, חולשות, הזדמנויות ואיומים, ניתוח היתרון התחרותי של העסק והדגשתו, תכנית השיווק והמכירות, תחזיות מכירות, תכנון פיננסי, השקעות, תזרים  מזומנים, פיתוח עסקי ועוד נושאים הרלבנטיים לעסק ולתכנון עסקי.
 
במידה והנכם בעלי מסעדה, בית קפה, מנהלים גן אירועים, שירותי קייטרינג או מפעלי מזון ומעוניינים בקבלת פרטים נוספים על תוכנית עסקית נשמח אם תיצרו עימנו קשר בטלפון:  050-7777078

לפרטים נוספים ויצירת קשר...
 


www.lapisltd.com      office@lapisltd.com      פקס:  03-5480161  :Fax     טל':  050-7777078  :Tel    קרית אונו  ת.ד: 606 Kiryat -Ono p.o
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                   ייעוץ קולינרי | food cost |                                     

רישוי עסקים |

לייבסיטי - בניית אתרים