ראיון עם עמית נשרי  שנערך
  באתר Restpro.co.il
רשיון עסק          
 

 רשיון עסק

יזמים רבים פותחים בתי קפה ומסעדות אך נאלצים לסגור אותם בתוך תקופה קצרה. הסיבה לסגירה אינה נעוצה באיכות ירודה של מזון או בהעדר לקוחות אלא פשוט נובעת מכך שאותם יזמים לא קיבלו רשיון עסק. על מנת לקבל רישוי עסק, יש להתייחס למכלול רחב של נושאים, החל מאיכות האוכל ועד לאישורי בנייה. חוק רישוי עסקים נחקק בשנת 1968 והוא מגדיר עסקים בתחומים מסוימים שצריכים לקבל אישור עסק. על מנת לקבל רישוי עסק יש לעבוד מול הרשויות המקומיות והממשלתיות.

 

 

 
בנייה בטיחותית
לעתים בעלי מסעדות מתקשים לקבל רשיון עסק ולא מבינים מדוע. הם השקיעו כל כך הרבה מאמצים בבניית המסעדה שלהם, והיא מעוצבת בצורה יפה כל כך, אז איך יכול להיות שהעיצוב המושקע אינו מזכה אותם ברישיון עסק? ובכן ישנם תקני בנייה מוגדרים מאוד למסעדות, ואם מבנה המסעדה אינו עומד בתקנים הללו, הוא יתקשה לקבל רשיון עסק. אם אתם מתכננים לבנות את המסעדה שלכם, כדאי מאוד לדאוג לנושא זה של היתרי בניה מבעוד מועד. אם אפשר, כדאי לפנות למהנדס שבנה בעבר מסעדות ומכיר את כל המגבלות והתקנים. אך גם אם בחרתם איש מקצוע אמין ומיומן, כדאי לגשת לפגישה בחברה המתמחה בייעוץ לצורך קבלת רישוי עסקים, זאת כדי להכיר את כל התקנים בעצמכם. הכרות מעמיקה עם הנושא תעזור לכם להימנע מהפתעות לא נעימות בהמשך.
אם אתם מתכננים לפתוח מסעדה במקום מסעדה אחרת, כדאי להתחיל לבחון את רכישת המבנה מבדיקת היתרי בנייה. העדר היתרי בנייה תמנע מהמסעדה לקבל רשיון עסק ותפגע בבעל המסעדה בטווח הארוך.
 
איכות המזון
נציגי משרד הבריאות יבקשו לראות מיהם ספקי המזון שלכם, הם גם יפתחו את המקררים במטרה לבדוק אם המצרכים אינם מקולקלים. חשוב ביותר להקפיד לעבוד עם ספקים נכונים ולדאוג לזרוק מצרכים מקולקלים מהמקרר. איתור מזון מקולקל עלול להוביל לסגירה מיידית של המסעדה.
חשוב לא פחות לדאוג שבשום פנים ואופן לא יהיו חרקים או מזיקים במטבח המסעדה ולא בשטחים האחרים שלה. אם מפקח תברואה ייתקל בעכבר במטבח, הוא עלול להורות על סגירה מיידית של המקום.
 
בטיחות מערכת כיבוי אש
כל בית עסק צריך לקבל רישיון ממכבי אש הקובע כי מערכת כיבוי האש שלהם עומדת בדרישות התקן. יש לזכור שבמטבחי המסעדות ובתי הקפה עובדים עם אש, כלומר סכנת שרפות קיימת במקומות הללו יותר מאשר בכל מקום אחר. העדר אישור מכבי אש ימנע מבעל העסק לקבל רשיון עסק.
 
על מנת לעמוד בדרישות התקן שנקבעו למסעדות ובתי קפה בכל ההיבטים, כדאי מאוד לקבל ייעוץ מקצועי מבעוד מועד. אנשים הניגשים לפתיחת המסעדה שלהם מתוך הכרות מצליחים לעבור את כל הפרוצדורה ללא בעיות מיוחדות.
חברת המזון לאפיס תשמח לצייד אתכם בכל המידע החיוני לקבלת רשיון עסק. נשמח לעמוד לרשותכם בכל זמן שנוח לכם.
 


www.lapisltd.com      office@lapisltd.com      פקס:  03-5480161  :Fax     טל':  050-7777078  :Tel    קרית אונו  ת.ד: 606 Kiryat -Ono p.o
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                   ייעוץ קולינרי | food cost |                                     

רישוי עסקים |

לייבסיטי - בניית אתרים