ראיון עם עמית נשרי  שנערך
  באתר Restpro.co.il

יועץ מזון

מדוע כדאי להיעזר בשירותיו של יועץ מזון

תתארו לעצמכם שזה עתה סיימתם בית ספר לבישול ואתם בשלנים מעולה, יש לכם כישרון טבעי לזה, תמיד היה, ברור לכם שתצליחו לפתוח מסעדה מעולה כי אין אחד שלא אוהב את האוכל שלכם.

באופן טבעי, הגעתם לזה שהעיסוק הטוב ביותר בשבילכם יהיה מסעדה, ולא סתם מסעדה שאתם עובדים בה, אלא מסעדה שהיא שלכם, ואתם זה שתקבעו מה מבשלים ומתי מבשלים.
אפילו כבר לקחת הלוואה מהבנק ומצאת מקום מושלם. החלום הוא חלום נהדר ויש לו גם סיכויים מצוינים, אבל לדעת לבשל ולנהל מסעדה מוצלחת, זה שני דברים שונים לגמרי. הבעיות מתחילות בדברים נורא קטנים לכאורה: האם אתם יודעים מהו סטנדרט הניקיון שצריך לשמור עליו? האם אתם יודעים איך לקבל תעודת כשרות?
צריך גם לבנות תפריט אטרקטיבי שימשוך לקוחות לבוא ולטעום את המנות המיוחדות שלך, וכמובן שיש המון עבודת ניירת מול הרשויות, רישום במס הכנסה וכד'.

חשוב לבדוק איפה כדאי לפתוח איזה סוג של מסעדה. אם פותחים מסעדת יוקרה, צריך לוודא שיש באזור את קהל היעד שמשתמש בדרך כלל במסעדות הללו. ישנן מסעדות הנפתחות ונסגרות במהרה ויש מסעדות שקיימות מאז שאנחנו זוכרים את עצמנו ואף עוברות בירושה לדור שני, ואלה שנשארים הם לא בהכרח אלה שהאוכל שלהם יותר טעים. איך הופכים להיות אלה שנשארים?

היועצות ביועץ מזון היא הדרך הנכונה להתחיל.
אם יש לכם כבר מסעדה ואתם מרגישים שהיא לא ממצה את הפוטנציאל שלה, כדאי מאוד לפנות ליועץ מזון ולקבל ממנו ייעוץ למסעדות - עצות עסקיות שיעזרו לכם למנף את המסעדה שלכם. כדי לשרוד צריך לא רק לדעת לבשל טוב, אלא גם לעשות תוכניות עסקיות ארוכות טווח. ישנם הרבה תקנים והגבלות על תחום המסעדנות וקשה מאוד לנווט בין ההגבלות הללו אם לא מכירים את התחום לעומקו.

אין ספק שהדרך הטובה ביותר להימנע מצרות היא לקבל יעוץ קולינרי מקצועי. במרבית המקרים החברים והמשפחה עוסקים בדברים שונים לגמרי ולא יכולים לספק עצות מקצועיות ואילו מסעדנים אחרים בתחרות עסקית עם המסעדה החדשה ולכן לא ירצו לנדב עצות שימושיות, שלא נדבר על לחבל במאמצי המסעדה החדשה. למעשה הפיתרון היחיד במקרה הזה הוא יועץ מזון. יועץ המזון מכיר את התחום ויודע על כל תקן ועל כל נייר שצריך להביא ומאיפה להביא אותו. הוא לא רק יודע את הדברים הללו אלא גם מחויב להצלחתה של המסעדה, שכן הצלחת המסעדה משמעו גם הצלחתו של יועץ המזון שלה.

למעשה, בעל מסעדה חדשה, או בעל מסעדה ותיקה, ששוכר את שרותיו של יועץ המזון מקבל עזרה בכמה דרכים. קודם כל, עזרה טכנית עם האישורים והרישיונות ואיך לטפל בכל עבודת הניירת מול הרשויות. שנית, יועץ המזון מסייע בבניית תפריט אטרקטיבי שייחד את המסעדה מהמתחרות שלה, הוא גם ימליץ איפה למקם את המסעדה.

במלים אחרות, מי שמשקיע בשרותי יועץ מזון מקבל הזדמנות מצוינת למנף את המסעדה שלו מכל בחינה שהיא ולהימנע ממפגשים לא נעימים עם הבירוקרטיה הישראלית.


www.lapisltd.com      office@lapisltd.com      פקס:  03-5480161  :Fax     טל':  050-7777078  :Tel    קרית אונו  ת.ד: 606 Kiryat -Ono p.o
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                   ייעוץ קולינרי | food cost |                                     

רישוי עסקים |

לייבסיטי - בניית אתרים