ראיון עם עמית נשרי  שנערך
  באתר Restpro.co.il

 
הקמת עסק

הקמת עסק נשמעת, אולי, פרוצדורה מסובכת, אולם, אם פועלים על פי השלבים הנכונים, זו בסופו של דבר פעולה פשוטה יחסית.
הקמת עסק – ההתחלה: החלטה
נתחיל, כמו תמיד, בהתחלה. הקמת עסק צריכה להתבצע רק כאשר אתם בטוחים שאתם מעוניינים להיות עצמאיים ומודעים לעובדה שכל נושא ההוצאות וההכנסות יהיה בשליטתכם, או בשליטת רואה החשבון שלכם. אם קיבלתם את ההחלטה, אחד הדברים החשובים שתצטרכו להגדיר בטרם הקמת העסק הוא סוג העסק. אם אתם עוסקים יחידים, תצטרכו להגדיר האם אתם "עוסק פטור" – עוסק שמשכורתו נמוכה מ-72,000 ₪ בשנה, או "עוסק מורשה" – עוסק שמשכורתו גבוהה מ-72,000 בשנה; אם אתם שותפות (עסק של 2 עד 20 איש) – תצטרכו להגדיר אם אתם שותפות רגילה או מוגבלת, ואם אתם חברה (20 איש ומעלה) תצטרכו להגדיר אם אתם חברה פרטית או חברה ציבורית.
השלב הראשון בהקמת עסק – פתיחת תיק במע"מ
הצעד הראשון בהקמת עסק הוא פתיחת תיק במס ערך מוסף (מע"מ). מדובר בפרוצדורה ביורוקרטית שתדרוש מכם להגיע למשרדי המע"מ אליהם אתם שייכים מבחינה אזורית עם תעודת הזהות שלכם, למלא טופס קצר ולהעבירו לפקיד/ה שיכניסו את הפרטים למחשב ויפתחו עבורכם את התיק.
השלב השני בהקמת עסק – פתיחת תיק במס הכנסה
עם אישור פתיחת התיק במע"מ תצטרכו לגשת למשרדי מס ההכנסה, למלא טופס נוסף ולחכות לאישור פתיחת תיק. לאחר פתיחת התיק תוכלו לבקש אישור ניכוי מס במקור ואישור ניהול ספרים, ואז תוכלו להתחיל לעבוד.
השלב השלישי בהקמת עסק – פתיחת תיק במוסד לביטוח לאומי
אם אינכם שכירים המועסקים במקום עבודה אחר המשלם עבורכם את דמי הביטוח הלאומי, יהיה עליכם לפתוח תיק עסק גם במוסד לביטוח לאומי. כך תבטחו את עצמכם למען העתיד.
השלב הרביעי – שלב רישוי עסקים
עסקים בתחומים מסוימים, כגון: בריאות, קוסמטיקה, דלק ואנרגיה, חקלאות ובעלי חיים, מזון, מסחר, עינוג ציבורי, נופש, ספורט, שירותי שמירה ועוד, חייבים ברישיון עסק. כל עסק צריך לעמוד במספר קריטריונים בהתאם לתחום עיסוקו, ולקבל את הרישיונות המתאימים מהרשויות, כגון מכבי האש, המשרד לאיכות הסביבה, משרד הבריאות ועוד. על מנת לבצע רישוי עסקים יש לפנות לחברות העוסקות בתחום, או למועצה המקומית ביישוב בו מוקם העסק.
השלב החמישי בהקמת עסק – תחילת העבודה
לאחר שפתחתם את כל התיקים הדרושים לצורך הקמת עסק, תוכלו להתחיל לעבוד. לשם כך תזדקקו לפנקסי חשבוניות וקבלות, בהתאם לסוג העסק שלכם. עוסק פטור לא מוציא חשבוניות ללקוחותיו, אלא רק חשבון המפרט את עיקרי העבודה שביצע וקבלה, לאחר שמקבל את התשלום. עוסק מורשה, שותפות וחברה, מחויבים להוציא גם חשבוניות ללקוחותיהם, כיוון שהם אינם פטורים ממע"מ. לשם כך יש לרכוש פנקסי חשבוניות, פנקסי קבלות וחותמות, וכמובן גם ספר תקבולים לרישום כל ההוצאות וההכנסות, ואז אפשר להתחיל לעבוד. מי שמעוניין יכול לשכור את שירותיו של רואה חשבון שיטפל בכל נושא הכספים ויפנה את הזמן שלכם לעבודה.
הקמת עסק בתחום הקולינריה
חברת לאפיס מתמחה בכל הקשור בהקמת עסקים בתחום הקולינרי, ואם זה הכיוון שלך, צוות היועצים שלנו ישמח לעמוד לשירותך ולסייע לך בכל הדרוש להקמת העסק הפרטי שלך, כולל בנושא רישוי עסקים. צוות לאפיס מאחל לך הצלחה רבה בתחום, וישמח לעזור בכל שאלה ועניין.


www.lapisltd.com      office@lapisltd.com      פקס:  03-5480161  :Fax     טל':  050-7777078  :Tel    קרית אונו  ת.ד: 606 Kiryat -Ono p.o
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                   ייעוץ קולינרי | food cost |                                     

רישוי עסקים |

לייבסיטי - בניית אתרים