ראיון עם עמית נשרי  שנערך
  באתר Restpro.co.il
דף הבית >> איך מכשירים מסעדה לפסח?
 
האם אתם מתכננים לסגור את המסעדה שלכם בפסח הקרוב? אם לא, כדאי שתתעדכנו כיצד להכשיר את המסעדה לפסח, זאת כדי להמשיך ולשרת בנאמנות את קהל הלקוחות שלכם, מבלי לספוג קנסות.

חוק איסור מכירת חמץ

במדינת ישראל קיים חוק ייחודי, האוסר על מכירת חמץ ועל הצגתו במשך כל השבוע של חג הפסח. העוברים על החוק צפויים לשלם קנס כספי. חוק זה משפיע בצורה מכרעת על ענף המסעדנות בארץ. מסעדנים רבים עומדים בפני הבחירה האם לצאת לחופשה בחג הפסח, או להכשיר את המסעדה ולהמשיך לעבוד כרגיל. מעבר לשיקולי עלות ההכשרה, מסעדנים רבים שואפים לשמר את היחסים שלהם עם קהל הלקוחות הקבועים, ולכן בוחרים להכשיר את המסעדה כדי להמשיך ולספק את השירות.

כמה עולה להכשיר מסעדה לפסח?

הכשרת מסעדה לפסח יכולה להסתכם בעלות של עשרות אלפי שקלים, כאשר העלות תלויה בגודל המסעדה ובצורה שבה בוחרים להכשיר אותה. ישנן כמה אפשרויות להכשיר את המסעדה לפסח, אך מה שחשוב הוא להיעזר במשגיח כשרות מיוחד, המתמחה בתחום ההכשר לפסח.
העלויות צריכות לכסות את מחיר הניקיון הכללי, הכשרת כלים לפסח ו/או רכישה של כלים חדשים, הכשרת מכשירי חשמל במטבח (מקררים, תנורים ומדיחי כלים) וכמובן את התשלום למשגיח הכשרות.

כיצד מכשירים כלים לפסח?

ישנן שתי דרכים להכשרת כלים לפסח – לנקות היטב את הכלים הקיימים או לרכוש סט כלים חדש. הסט החדש יכול להחליף את הכלים במסעדה, או לעבור לאחסון לאחר החג עד לשנה הבאה.
להלן כל השלבים להכשרת כלים לפסח במסעדה:
  • הימנעו מהשימוש בכלים 24 שעות לפני תחילת הטיפול
  • יש להשרות את הכלים במים במשך 3 ימים (חשוב להחליף את מי ההשריה מדי יום)
  • לרחוץ את הכלים בסקוטש חדש ובנוזל כלים כשר לפסח
אם החלטתם לרכוש כלים חדשים, יש לאחסן את הכלים הלא כשרים במחסן סגור (או לחילופין לזרוק אותם). אם אתם מעוניינים להחזיק בסט כלים מיוחד כשר לפסח, אתם זקוקים למקום אחסון עבורו, מה שיכול לתפוס מקום רב ויקר.

תפנו לחברת ניקיון

את הניקיון של פסח אפשר כמובן להטיל על עובדי המסעדה, אך יש לזכור שהגדרות התפקיד שלהם אחרות, וכך גם הכשרתם המקצועית. הדרך הטובה ביותר להשיג תוצאות טובות בתחום הניקיון היא לפנות לחברת ניקיון מקצועית, המבצעת את משימות הניקיון במהירות וביעילות.
חשוב לנקות בכל פינה ופינה במסעדה, ולא לפספס את המקררים ואת התנורים. במקומות אלו יש שאריות של חמץ, וחשוב לבצע טיפול איכותי. חשוב להחליף את אטמי הדלת בתנורים ובארונות החימום בכל המסעדה.
כמו כן, יש לתת תשומת לב מיוחדת לניקיונם של המכשירים הבאים: מכונות שתייה, מדיחי כלים, סכינים וקרשי חיתוך.

מה עושים עם החמץ?

כל המוצרים שלא כשרים לפסח, ניתן לנעול בארונות ובתנורים, או לחילופין למכור לגויים.
חברת לאפיס מספקת ייעוץ חיוני לתחום המסעדנות בכל הנוגע להכשרת מסעדות לפסח. אתם מוזמנים להישען על הידע המקצועי ועל הניסיון הנרחב שלנו.
 


www.lapisltd.com      office@lapisltd.com      פקס:  03-5480161  :Fax     טל':  050-7777078  :Tel    קרית אונו  ת.ד: 606 Kiryat -Ono p.o
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                   ייעוץ קולינרי | food cost |                                     

רישוי עסקים |

לייבסיטי - בניית אתרים